Mauser M 03 Africa

Katalogové číslo:P00-01090
Výrobce:
Cena vč. DPH:1,- Kč
Cena bez DPH:1,- Kč
Dostupnost:Na dotaz

Koupit produkt:

 
1 Kč Na dotaz
ks


14.jpeg

Kulovnice Mauser M 03 Africa
cena na dotaz

 

( MAUSER M 03  JE  STAVEBNICE ! Můžete si  sestavit zbraň podle svého přání a možností )

 

ráže . 375 H&H Magnum ( 9,52 x 72,4 ) je vynikající zejména pro lovy velké, vitální a nebo černé zvěře. Taky je vynikající pro všechny zahraniční lovy, zejména na velkou a nebezpoečnou zvěř.

 

Ryzí   originální  značková  německá  legendární   klasika. Nekompromisní  velká  kulovnice  pro opravdové  sebevědomé  a úspěšné chlapy,  kteří vědí co  chtějí  a  umí  ji  správně ocenit.  Vlastnit  originálního =  pravého Mausera  M  03  už  něco  o  majiteli napovídá .

 

Výrazně zmodernizovaná klasika.

(  podrobnosti zde :     www.mauser.com        )

 

Koncepce této opakovací kulovnice je založena na léty ověřených konstrukčních uzlech doplněných o některé výjimečné novinky, které výrazně zvyšují bezpečnost a pohodlí při ovládání zbraně. Firma BLASER koupila firmu - značku MAUSER a překonstruovala a zmodernizovala v duchu své filozofie =  MODULAR SYSTEM ---  Princip –TakeDown, klasický Mauser M98. Tato řada opakovacích kulovnic je určená pro skupinu zákazníků, kteří z jakéhokoliv důvodu  nechtějí  moderní  přímotažný závěr  a  trvají na klasickém Mauserově  systému. Nová opakovací kulovnice M 03 využívá klasický závěr typu Mauser, tedy válcový otočný odsuvný, ovšem vybavený šesti uzamykacími ozuby, s uzamčením do hlavně, připravenými přenášet i nejvyšší zatížení nejvýkonnějších kalibrů určených k lovu těžké a nebezpečné zvěře tzv. Big Five.  Ve velice krátkém čase-výměnou oříšku a hlavně standartního kalibru, máte špičkovou kulovnici pro evropské lovy.  Uzamykací ozuby jsou řazeny ve třech řadách, takže úhel otáčení závěru je jen 60°. Hlava závěru obsahuje krátký vytahovač nábojnic a plungrový vyhazovač. Hlavička je snadno a rychle vyměnitelná bez použití nářadí. Toto je nutné pouze při výměně hlavně za jinou =  z rozdílné řady- skupiny kalibrů. Klika  závěru je tvarovaná jako rovná, s   klasickou kuličkou na konci, je mírně zahnutá k pažbě, ale přímá s dostatečným prostorem pro bezpečné, jisté, pevné a rychlé uchopení. Závěr se uzamyká přímo do hlavně, což má prvotní efekt v tom, že závěrová vůle je naprosto přesně vymezená bez nebezpečí jejího zvětšování. Závěrová vůle ovlivňuje přesnost střelby a při jejím nárůstu dochází ke snížení přesnosti střelby a také k neúměrnému zatížení závěru a zvýšení zpětného rázu. Druhotným efektem uzamykání závěru do hlavně je snadná a jednoduchá výměna hlavní, protože ty jsou jednoduše upevněné dvěma šrouby do předpažbí, stejně jako u mateřského Blaseru. Tím je umožněna snadná záměna kalibrů. Například bez výměny hlavičky (uzamykací kostky) závěru a se stejným zásobníkem lze použít hlavně o STANDARTNĆH kalibrech: 6,5 x 55; 6,5 x 57; 6,5 x 65 RWS; 25 – 06; .270 Win.; 7 x 64; .30-06 Sprg.; 8 x 57 JS;  9,3 x62.

Dále pak skupina: Magnum kalibry .7 mm Rem. Mag.; .270 WSM.; .300 WSM.; .300 Win. Mag.; .300 Weath.Mag.; 8 x 68 S; .338 Win. Mag.; a prakticky všechny používané tropické kalibry pro lov těžké a nebezpečné- DANGER- zvěře jako například klasika.  375 H&H Mag.; .416 Rigby; .458 Lott či .500 Jeffery.  

 

Hlavně se dodávají v širokém sortimentu délek 47, 50, 52, 54, 56, 60 a 65 cm s mechanickými mířidly nebo bez nich, případně kanilovaná hlaveň jagdmatch, nebo hlavně s Mag-Na porty=úsťová brzda.  -Hlavně pro M 03, stejně jako pro sesterské modely zbraní Blaser a Sauer vyrábí koncern BLASER-jagdwaffen. Materiál-ocel.výkovky pro hlavně dodává ocelárna Böhler, která vyrábí hlavňovou ocel podle originální receptury vyvinuté švýcarským metalurgickým výzkumným ústavem výhradně  jen pro všechny zbraně koncernu Blaser. „Hlavňovina“ byla vyvinuta s ohledem na vysokou odolnost, životnost a tuhost za studena kovaných hlavní která ovlivňuje přesnost střelby. V současné době se jedná o jednu z nejlepších hlavňových ocelí na světě. Povrchová úprava hlavně a lůžka závěru je provedena velmi otěru vzdorným nitridováním s matovaným povrchem, což zabraňuje nežádoucím odleskům při ozáření sluncem nebo měsícem. V horních plochách lůžka závěru jsou otvory pro bajonetové čepy originální, rychloupínací montáže „Mauser“, pro různé typy seriozních puškohledů.

 

Zásobník je robustní celokovové konstrukce,  je upraven tak, že jej lze nabíjet i shora jako nábojovou schránku a dokonce pro ty uživatele, kteří se bojí jeho nahodilé ztráty, je možné ho uzamknout v jeho uložení. Zásobník se snadno vyjímá i v obrácené poloze zbraně, kdy ho vysouvá pružina. Tím je vyjmutí zásobníku značně usnadněno a urychleno pro ty situace, kdy je třeba pohotově použít druhý zásobník, např. na naháňce nebo při lovu nebezpečné zvěře.

 

Spoušťové ústrojí je na přání dodáváno s francouzským napínáčkem ( Za příplatek)  nebo bez něho. Napínáček se automaticky ruší při uvolnění pružiny úderníku nebo při otevření závěru, což je výrazný příspěvek k bezpečnosti zbraně. Spoušť je přímá se suchým chodem a naprosto bez vůlí. Odpor spouště je seřiditelný šroubkem .  ZÁSADNÍ specialita v konstrukci Kulovnice Mauser- M 03, která ji činí jedinečně výjimečnou! Závěrový a spoušťový mechanismus nemá běžnou pojistku.  U Mauser - M 03 je bezpečnost zbraně vyřešena na absolutní úrovni tím, že se odjišťuje manuálním napnutím pružiny zápalníku.( stejně jako u kulovnic Blaser ). Tak i při náboji v nábojové komoře nenapnutá zbraň spustit nemůže, a to ani při pádu ze sebevětší výšky. Páčka ovládání pružiny úderníku je ergonomicky umístěná na hlavě závěru a snadno se ovládá palcem. Opětovné napnutí pružiny úderníku je pohotové a jednoduché a lze je snadno realizovat bezprostředně před výstřelem.

Pažba je vyrobena z kvalitního tureckého ořechu a dodává se ve 11 třídách  kvality. Forma-Tvar pažby je velmi podobná původnímu tvaru legendární kulovnice M 98 s velmi přímým hřbetem, který umožňuje snadnou a rychlou přilícitelnost zbraně. Na přání je dodávána také s „bavorskou pažbou“. Povrchová úprava sametový polomat, která zabezpečuje jistý úchop zbraně ve všech klimatických podmínkách.

Pro výjimečně náročné uživatele – „fintily“ jsou připraveny nejen vyšší třídy   kvality  dřeva, ale i luxusní rytiny a další výzdoby kulovnice. Pro příznivce bezúdržbových a vysoce praktických zbraní jsou v nabídce syntetické pažby.

Hmotnost kulovnic M-03 je od cca. 3,5 kg, u tropických kalibrů pak 4,4 kg., včetně kikstopu a silnějšího průměru hlavní.

Máte dotaz k Mauser M 03 Africa?

Uveďte e-mail, případně telefon, specifikujte Váš dotaz a my se Vám obratem budeme věnovat.Označené* položky jsou povinné.V košíku máte 0 produktů.
Celkem za: 0
Přejít k pokladně